Jesteś na stronie: Strona Główna»Ogłoszenia»Eksport jabłek i gruszek do USA

BIP

NASZE VIDEO

warto zajrzeć

Eksport jabłek i gruszek do USA

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie Oddział w Kozienicach informuje, że następuje finalizowanie procedury analizy ryzyka dla jabłek i gruszek przeznaczonych na eksport do USA. Przekazane przez Służbę Ochrony Roślin i Zwierząt – APHIS warunki eksportu m/in wymagają dwukrotnej lustracji miejsc produkcji (sadów) – pierwsza powinna być przeprowadzona zaraz po kwitnieniu (do końca maja), druga – dwa do trzech tygodni przed zbiorem. Przeprowadzone przez inspektorów PIORiN kontrole dobywają się na koszt producenta. Szczegółowe wymagania dotyczące zasad eksportu wskazanych owoców do USA zostaną wkrótce udostępnione.

Rejestracja sadów/miejsc produkcji powinna mieć miejsce do 15 maja każdego roku, natomiast rejestracja przechowalni/pakowalni do 1 sierpnia.

Powyższe zgłoszenia na chwilę obecną należy uznać, jako wstępne (deklaracje ze strony zainteresowanych podmiotów o chęci zapoznania się z warunkami eksportu oraz wolę ich przestrzegania), do czasu zapoznania się ze szczegółowymi wymaganiami fitosanitarnymi.

W przypadku wyrażenia chęci przystąpienia przez zainteresowane podmioty do systemu rejestracji sadów/przechowalni/pakowalni w ramach eksportu jabłek i gruszek na rynek USA uprzejmie proszę o zgłaszanie się do siedziby PIORiN Oddział w Kozienicach ul. Spokojna 4 26-900 Kozienice w nieprzekraczalnym terminie  do 15.05.2017 roku lub przesłanie informacji o chęci przystąpienia do systemu na pocztę elektroniczną Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.