Jesteś na stronie: Strona Główna»Ogłoszenia»Zakończyły się prace remontowe w hali sportowej w Magnuszewie

BIP

NASZE VIDEO

warto zajrzeć

Zakończyły się prace remontowe w hali sportowej w Magnuszewie

We wrześniu zakończył się remont podłogi w hali sportowej działającej przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie. Dzięki remontowi zwiększy się bezpieczeństwo osób biorących udział w zajęciach i zawodach organizowanych na terenie obiektu. Projekt jest realizowany przez urząd gminy w Magnuszewie w ramach konkursu dobrosąsiedzkiego Polskich Sieci Elektroenergetycznych „WzMOCnij swoje otoczenie”.

Hala sportowa stanowi centrum lokalnego życia społecznego. To miejsce organizacji turniejów i uroczystości z udziałem mieszkańców Magnuszewa oraz sąsiednich gmin. Korzysta z niej także ponad 600 uczniów magnuszewskich szkół.

Od dłuższego czasu podłoga hali była w bardzo złym stanie technicznym, zagrażającym bezpieczeństwu osób korzystających z obiektu. Dzięki przeprowadzonemu remontowi znacznie poprawią się warunki treningowe. Zwiększy się również możliwość rozwijania aktywności sportowych dla mieszkańców gminy w różnym wieku.

Partnerami projektu są Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie oraz klub sportowy LZS Magnuszew.

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Magnuszew PSE realizują projekt budowy linii 400 kV relacji Kozienice-Miłosna. Dzięki tej inwestycji zwiększy się niezawodność dostaw energii w północno-wschodniej i centralnej Polsce oraz możliwe będzie bezpieczne wyprowadzenie mocy z Elektrowni Kozienice.

Więcej informacji o działalności organizatora konkursu dostępnych jest na stronie raport.pse.pl.

 

MAPA GMINY

W Naszej Gminie

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości