W sprawach związanych z ochoną środowiska należy kontaktować się z Panią Katarzyną Balcerzak tel. 48 6217085 wew. 212 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę" art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt

Ustawa o ochronie zwierząt określa zasady postępowania w odniesieniu do zwierząt kręgowych. Poszczególne rozdziały tej ustawy odnoszą się do:

Dodatkowe informacje nt. ochrony zwierząt:

 

Nadzór nad przestrzeganiem przepisów o ochronie zwierząt sprawuje Inspekcja Weterynaryjna.

Przypominamy, że od 1 lipca 2021 r właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Deklaracje, można składać online, bezpośrednio w CEEB lub w wersji papierowej, za pośrednictwem urzędu gminy.

ZOSTAŁO TYLKO 6 MIESIĘCY!

Terminy:
deklaracje dotyczące źródeł ciepła, uruchomionych od 1 lipca 2021 r. należy składać w ciągu 14 dni od dnia uruchomienia źródła ogrzewania
deklaracje dotyczące źródeł ciepła uruchomionych przed 1 lipca 2021 r. należy składać do 30 czerwca 2022 r.

Deklaracja dotycząca źródeł ciepła i źródeł spalania paliw - Formularz A [ PDF ]
Deklaracja dotycząca źródeł ciepła i źródeł spalania paliw - Formularz B [ PDF ]